Oversigt
Specifikation
T420HVN01.3 CELL

T420HVN01.3 CELL Grundlæggende oplysninger
| Panel Model | T420HVN01.3 CELL |
|---|---|
| Panelmærke | AUO |
| descrition | a-Si TFT-LCD ,42 inch, 1920×1080 |
| Paneltype | a-Si TFT-LCD |
| T420HVN01.3 CELL pris | Anmodning Pris og leveringstid |
| Driftstemperatur | 0 ~ 50 °C |
| Stuetemperatur | -20 ~ 60 °C |
T420HVN01.3 CELL Mekaniske egenskaber
| Punktopløsning | 1920(RGB)×1080 (FHD) |
|---|---|
| Pixel-konfiguration | RGB Vertical Stripe |
| Pixel Density | 52 PPI |
| Aspect Ratio | 16:9 (H:V) |
| Form Factor | Flat Rectangle Display |
| Dot pitch | 0.1615×0.4845 mm (H×V) |
| Pixel Pitch | 0.4845×0.4845 mm (H×V) |
| Vægt | TBD |
| Overflade | Antiglare (Haze 2%), Hard coating (2H) |
| Aktivt område | 930.24×523.26 mm (H×V) |
| Skitse Dimension | 954.2×545.77 mm (H×V) |
| Skitse dybde | 1.42 (Typ.) mm |
| Landskab eller Portræt | Landscape type |
| Berøringspanel | Without |
T420HVN01.3 CELL Optiske funktioner
| Visningstilstand | AMVA3, Normally Black, Transmissive |
|---|---|
| lysstyrke | 0 cd/m² |
| Kontrastforhold | 350 : 1 (Typ.) (Transmissive) |
| Skærmfarve | 16.7M (8-bit) |
| Responstid | 6.5 (Typ.)(G to G) |
| Synsvinkel | 89/89/89/89 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Visning af retning | Symmetry |
| transmissivitet | 5.5% (Typ.)(with Polarizer) |
| Sollys Læses | N |
T420HVN01.3 CELL Elektronik Feature
| Lodret frekvens | 120Hz |
|---|---|
| Omvendt scanning | No |
T420HVN01.3 CELL Backlight System
| Lampetype | No B/L |
|---|
T420HVN01.3 CELL Signal Interface
| Signalkategori | LVDS |
|---|---|
| Signalklasse | LVDS (4 ch, 8-bit) |
| Indgangsspænding til panel | 12.0V (Typ.) |
| Indgangsstrøm for panel | 1.0/1.2A (Typ./Max.) |
| Panel Strømforbrug | 12.0/14.4W (Typ./Max.) |
| Interface Type | Connector |
| Signal Interface | JAE - FI-RE51S-HF, Pitch:0.5 mm, Pin:51 pins |
